Ana Sayfa > Projeler > Nayef HashlamounNayef Hashlamoun

6I1U4379_-_Copy.JPG
A_Palestinian_man_scuffles_with_an_Israeli_officer_in_Hebron-_Photos_Nayef_Hashlamoun.jpg
A_look-23mar--nayef-hebron1.jpg
An_Israeli_soldier_points_his_gun_at_Nayef_Hashlamoun,_October_25,_2007.jpg
April_2-Heb03-Nayef.jpg

April_21-Heb4-Nayef.jpg
August_23-Heb_4-Nayef.jpg
Dandis_Building,_may_10-heb01-nayef.jpg
Dec5-Heb04-Nayef.jpg
December_17-Heb4-Nayef.jpg

December_6-_2005,_Silver_prize-Nayef_Hashlamoun-_small_file.jpg
February_24-Bethl_03-Nayef.jpg
February_9-Heb01-Nayef.jpg
January_5-Heb01-Nayef.jpg
January_7-heb3-nayef.jpg

June_2-Heb6-Nayef.jpg
March_28-Heb1-Nayef.jpg
March_28-Heb5-Nayef.jpg
March_28-heb_02-Nayef.jpg
NS4Y8248.jpg

September_25-heb05-Nayef.jpg
The_way_to_the_school.jpg
Two_Israeli_soldiers_in_Hebron,_August_5,2001.jpg
Wife_of_Abu_Rayyan,_Sept_18,_01.jpg
_S4Y6983_-_Copy.JPG

anas_runs.jpg
shaker.jpg

NAYEF Diab A. al HASHLAMOUN

 

Reuters’in foto-muhabirlerinden Nayef Diab A. al Hashlamoun, önce Ankara'da Ankara Fotograf Sanatçıları Derneği'nde bir workshop düzenledi ve bir gösteri yaptı.Peşinden de  14 Aralık'ta Galata Fotoğrafhanesi Fotoğraf Akademisi’nin konuğu olarak İstanbul’a geçti.

Fotoğrafçı ve gazeteci kimliklerinin yanı sıra eğitmen, iletişimci, yazar kimlikleriyle de tanınan Hashlamoun aynı zamanda pek çok sosyal ve siyasal dernek, örgüt ve kulüplerde başkanlıklar, üyelikler, temsilcilikler de yapmış bir sivil toplum gönüllüsü.

 

14 Aralık 2009 Pazartesi günü, Galata Fotoğrafhanesi’nde düzenlenen basın toplantısıyla meslektaşlarının karşısına çıkarak, Türkiye kamuoyunun da yakından izlediği Ortadoğu coğrafyasında bir gazeteci olarak tanıklıklarını paylaşan Hashlamoun, aynı günün akşamında, saat 19.00’da da “Ateş Altında Gazeteci Olmak” başlıklı bir sunum yaptı.

 

12-13 Aralık 2009 tarihlerinde AFSAD’da (Ankara) bir atölye çalışması yaptıktan sonra İstanbul’a gelen fotoğrafçı son olarak, Ürdün ve Dubai de “The Best Photojournalist 2009” ödülünü almıştı. Pek çok ödül ve madalyaya sahip olan Nayef Hashlamoun “Birinci intifada”dan bu yana sıcak çatışmaların ortasında REUTERS muhabiri olarak çalışıyor. Hashlamoun, bu süre boyunca üçü ateşli silahlarla olmak üzere, tam yedi kez yaralanarak ölümden dönmüş bir gazeteci.

 

Ürdün, Almanya, Amerika ve Romanya’da çeşitli eğitimler almış, yaşamış ve çalışmış olan; Ortadoğu, Afrika ve çeşitli Avrupa ülkelerine işi gereği sıklıkla seyahatler eden gazetecinin, “Filistin’de Gazetecilik”, “Fotoğraf: Teori-Pratik”, “Gazetecilik Kitle İletişimi: Teori-Pratik” “Diğer Kültürdeki İnsanlarla İletişim Nasıl Kurulur?” adlı kitapları bulunuyor. Ayrıca, Filistin, Ürdün, Lübnan, Almanya, Amerika ve Romanya’da fotoğraf sergileri de açan Hashlamoun, Sivil Eğitim Çatışma Çözümü ve Şiddetsizlik Bilgi Medyası ismi ile çalışmalar yürüten AL-WATAN Center adlı sivil toplum örgütünün kurucusu ve halen bu örgütün yöneticiliğini yapıyor. Çok iyi derecede İngilizce ve Romence, orta derece de İbranice bilen fotoğrafçının ana dili ise Arapça.

 

Proje sahibine iletmek istediğiniz mesajı form aracılığıyla gönderebilirsiniz.

Adınız:[ ! ]
Soyad:[ ! ]
E-Mail:
Konu:
Mesajınız:
Onay Kodu: Captcha
Onay Kodunu Girin:[ ! ]
 Share   


COG Sitesi için tıklayın. Tasarım: CANDENİZ Bu işin arkasında kimler var ! Sitenin tüm bölümlerini birlikte gör.